Yaz Aylarında İzlenebilecek En İyi Yabancı Diziler

En İyi Yabancı Diziler

Malum yaz ayındayız. Sıcaklığın verdiği rehavet hepimizin canını sıkmakta ve bazen ‘’of’’ dedirtmekte. Bu sıcak yaz ayında vakit geçirmek çok önemli. Bugünkü listemizde vaktinizin nasıl geçtiğini anlamayacağınız 5 yabancı dizi ile karşınızdayız.

OZ

Oz
Oz

Oz, HBO kanalında 1997-2003 yılları arasında yayınlanmış hapishane konulu dizi. Toplam 6 sezon sürmüş olan dizi, kısaca OZ denilen Oswald State Correctional Facility adlı bir Amerikan hapishanesinde geçen olayları anlatıyor.
İçerisinde toplumsal olayları konu alan, sosyal mesajlara da yer veren Oz ilginizi çekecektir. Özellikle Prison Break hayranları bu diziyi izlemeden hayatlarına son vermesinler.

LA CASA DE PAPEL

La Casa De Papel
La Casa De Papel

Geçtiğimiz aylarda ülkemizde bir hayli popüler olan La Casa De Papel adlı yabancı dizi tam donanımlı bir soygun dizisidir. İlk bölümü 2017 de yayınlanan bu diziyi izlemek için halen geç değil.

Konusu: Profesör olarak adlandırılan bir suç dehası, tarihin en büyük soygununu yapmayı planlar. Amacı İspanya Kraliyet Darphanesine girmektir. Bunun için de işlerinde uzman olan 8 suçludan oluşan bir ekip kurar. Ekip, 5 aylık bir eğitim sürecinden geçer ve bu sürede her ihtimali hesaba katarak soygunu kusursuz bir hale getirirler. Artık her şey hazırdır. 8 kişi, rehineleri de yanlarına alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kitler fakat hiç hesaba katmadıkları olaylar gerçekleşir.

ALTERED CARBON

Altered Carbon
Altered Carbon

Bu seneye damgasını vuran ALTERED CARBON en iyi bilim-kurgu dizileri arasında ilklerde yer alıyor. 2018 yılının başlarında yayınlanmaya başlanan dizi çok beğeniliyor. Bütçe konusunda Game Of Thrones’u geçen bu dizi inanılmaz bir görsel şölen sunuyor.

Konusu: Aynı isimli çizgi romandan uyarlanan dizi, insanların karakterlerini ve ruhlarını yeni bedenlere transfer edebildikleri alternatif bir gelecekte geçiyor.

NARCOS

Narcos
Narcos

Pablo Escobar! Eminim bu ismi bir yerlerden duymuşsunuzdur. Kolombiya halkı için kahraman, ABD için kırmızı bültenle aranan bir suçlu. Bu karmaşık düzen gerçek bir hikaye. Kızı için 2 Milyon Dolar yakması da cabası. Eğer 90’lı yıllar suç dünyasını merak ediyorsanız NARCOS tam da size göre.
Konusu: 1990 – 2000 yıllarının suç dünyası merkezi, Kolombiya’da başrol oynayan kartel üyeleri.

BLACK MİRROR

Black Mirror
Black Mirror

Black Mirror, 2011 yılında sessiz sedasız başladı yayın hayatına. Aslında bu kadar sansasyonel bir dizi nasıl bu kadar az ses getirdi, anlamak güç. Ancak daha çok tanınmaya başladığında, kendine kemik bir kitle edindi. Bu yayılmayla birlikte, distopik kurgu sevenlerin de bir numarası haline geldi.
Her bölümü birbirinden bağımsız olan Black Mirror, her defasında toplumsal olayları gözümüze sokmayı unutmuyor. Eğer evde canınız sıkılıyorsa Black Mirror’un herhangi bir bölümünden başlayabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın