Oyun Performansını Arttıran Programlar

Bilgisayar Performansı Arttırma

Bilgisayarlarınız ne kadar güçlü olursa olsun, günden güne zayıflamaktadır. Bu zayıflama da hız ve performans sorunlarına yol açmaktadır. Yapılan bütün işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi, her kullanıcının istediği bir durumdur. Özellikle oyunlar esnasında oluşan yavaşlık problemleri, kullanıcıyı bilgisayardan soğutan önemli bir etmendir. Bu sorunlardan kurtulmanın en basit ve kesin yolu performans arttırmaya yardımcı olan bir program edinmektir. Oyun performansını arttıran programlar, çalıştığı esnada arka plandaki uygulamaları kapatarak bilgisayar performansının oyuna odaklanmasına yol açmaktadır. Bu da oyun içerisindeki performansı arttırarak daha iyi bir oyun zevki sunmaktadır.

Oyun hızı arttıran programlar, bilgisayarın gereksiz kullandığı belleği serbest bırakarak çalışan oyuna aktarmaktadır. Seçtiğiniz programa ekleyeceğiniz oyun, bu programlar sayesinde daha iyi ve hızlı bir oyun sunacaktır.

1-Game Booster: 

Game Booster
Game Booster

Game Booster programı, bu kategoride en çok kullanılan programlar arasında yer almaktadır. Bu program mevcut bilgisayar donanımının büyük kısmını çalıştırılan oyuna yönlendirmektedir. Özellikle düşük fps sorunu yaşayan kullanıcıların tercih ettiği Game Booster programı, alabileceğiniz en yüksek performansı size sunmaktadır. Aynı zamanda sürücülerin güncelleme durumunu da kontrol altında tutan bu program, oyun içerisinde büyük oranda performans artışı sağlayacaktır.

2-Razer Cortex:

Razer Cortex
Razer Cortex

Razer Cortex, Razer markasının oyun canavarı olarak bilinmektedir. Bu program birden çok işleve sahiptir. Oyun performansını arttırmasının yanında, ekran kaydı ve fotoğrafı da alabilmektedir. Bu program oyunların açılış ve yüklenme hızı artışı sağlamaktadır. Ayrıca arka planda çalışan gereksiz programları da kapatarak bellek boşaltma işlemi yapabilmektedir. Bu da Razer Cortex programının ciddi oranda hız artışı sağladığını göstermektedir.

3-Advanced SystemCare: 

Advanced SystemCare
Advanced SystemCare

Advanced SystemCare programı oyun içerisinde ciddi performans artışı gösteren bir programdır. Bu program bilgisayar üzerinde yapılabilecek bütün iyileştirmeleri uygulayarak hızlandırma işlemi yapmaktadır. Advanced SystemCare, düzenli olarak RAM temizleyerek bilgisayarda genel bir hızlanmaya neden olmaktadır. Ayrıca oyun performansı dışında internet hızını da etkilemektedir. Bu programı kullandığınız sürece bilgisayarınız daha iyi bir performans verecektir.

4-Driver Booster: 

Driver Booster
Driver Booster

Driver Booster programı, doğrudan sürücü güncellemesi yapmaktadır. Oyun bileşenlerini ve donanımları güncelleyerek üst düzey bir performans sağlamaktadır. Bu program sayesinde “Driver” güncellemesini geciktirmeden yapabilir ve oyun hızında artış yakalayabilirsiniz.

5-GeForce Experience: 

GeForce Experience
GeForce Experience

GeForce Experience programı yalnızca Nvidia ekran kartına sahip bilgisayarların kullanabileceği bir programdır. Bu program sizi hiç uğraştırmadan bilgisayarınız için en uygun grafikleri ayarlayarak oyunda gözle görülür bir FPS artışı sağlamaktadır. Ayrıca GeForce Experience programı, oyun dünyası hakkında bilgilendirme yaparak oyun hakkında daha fazla bilgiye sahip olmanızı sağlamaktadır.

Oyun performansını arttıran programlar, birçok konuda bilgisayarınızı iyileştirerek size daha iyi bir performans sunmaktadır. Bu programları kullandığınız sürece bilgisayarınız üst düzey bir hıza sahip olacaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın