LG G5 Parmak İzi Nasıl Ayarlanır?

LG Electronics, Güney Koreli Koo ailesi tarafından yönetilen 1947 yılından beri elektronik, cep telefonu ve petrokimya gibi birçok alanda faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. LG “Life’s Good” (hayat güzeldir) sloganının kısaltmasıdır. 1995 yılına dek “Lucky – Goldstar” bir kısaltması olarak LG ismini değiştirmeden önce Goldstar adıyla elektronik ürün satışı yaparken Lucky adıyla genellikle Kore dışında satılmayan diğer ev ürünlerini satmaktaydı. LG Mobil İletişim, Dijital Aletler, Dijital Görüntü Cihazları ve Dijital Medya birimlerinden oluşmaktadır. LG Grup 90’lı yıllarda kimya, enerji, elektronik, haberleşme, bilgi sistemleri, finans ve çeşitli hizmet sektörlerinde faaliyet göstererek büyümüş, 2003 yılında Kore’nin en büyük sanayi kuruluşu olmuştur.

Parmak İzi Özelliğini Aktifleştirme

Parmak izi kilit özelliği dijital güvenlik açısından önemlidir. En güvenilir telefon koruma parmak izi özelliğidir. LG V10, LG G5, LG G5 SE ve LG V20 modellerinde bulunur. Bu özelliğin aktifleştirilmesi telefonun Ayarlar/ Genel/ Gizlilik/ Parmak izleri & güvenlik menüsü ile mümkündür. Parmak izi kaydından önce parmak ve güç düğmesinde nem, toz gibi kalıntıların olmadığına, güç düğmesinin koruyucu film veya kılıfla kaplı olmadığına emin olunmalıdır. Parmak izi ve Güvenlik menüsünden Parmak izi menüsüne giriş yapıldığında ekran kilit açma şifresi sorusuyla karşılaşılır, şifre girişiyle parmak izi menüsüne erişim sağlanmış olur. Karşılaşılan menüdeki + Parmak İzi Ekleyin butonu tıklanarak parmak güç tuşu (aynı zamanda parmak izi okuma özelliklidir) veya parmak izi sensörü üzerine konulup %100 olana dek arka, arkaya farklı bölgelere, farklı şekilde kaldırıp yerleştirilerek kullanıcının parmak izi cihaza kaydedilmiş olur.

LG G5

Parmak izi ile cihazı açabilmek için Parmak İzleri menüsündeki Seçenekler bölümünde Ekran Kilidi seçeneği tıklanmalıdır. Cihaz sahibinin cihazın dışında birinin Galeri ve QuickMemo+ içeriklerine ulaşması aynı menüdeki içerik kilidi seçeneğinin tıklanmasıyla engellenebilir.

Bir Cevap Yazın