League Of Legends FPS Arttırma

League of Legends FPS Yükseltme

Bilgisayar oyunları, günümüzde oldukça büyük bir gelişim göstermiştir. Gerek grafiksel, gerekse donanımsal olan bu gelişimler sayesinde bu tarz oyunlar, her geçen gün artan bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Özellikle çok oyunculu oyunlar, bu kategoride oldukça büyük bir yer edinmiştir. Öyle ki bu oyunlar üzerinden turnuvalar düzenlenmektedir. Üstelik bu turnuvalar, binlerce kişinin oyun oynamak için katıldığı büyük turnuvalardır.

Çok oyunculu oyunlardan en popüleri League of Legends oyunudur. Bu oyun 5 kişilik takımlardan oluşan bir savaş oyunudur. Oyun içerisindeki amaç, karşı takımının kulelerini yıkarak ele geçirmektir. League of Legends oyunu, bizim ülkemizde de oldukça yaygındır. Ülkemiz içerisinde de turnuvaları yapılan bu oyun, her geçen gün kendini geliştirmeye devam etmektedir. Ancak her oyunda olduğu gibi bu oyunda da performans ve hız sorunu yaşayan oyuncular bulunmaktadır. Bu sorunlar oyuncununu oyun zevkini düşüren etmenlerdendir. Bilgisayarın oyun içerisindeki grafik akışını karşılayamaması, bu duruma yol açmaktadır. League of Legends oyununda da birçok oyuncu bu durumu yaşamaktadır. Bu problemin giderilmesi için kullanılan birçok yöntem vardır.

İşte o yöntemler;

1-Oyun İçi Grafik Ayarları: 

Lol Grafik Ayarları
Lol Grafik Ayarları

LoL oyun içi grafik ayarlarını düşürmek, oyun içerisindeki grafikleri düşürse de büyük oranda bir FPS artışı sağlayacaktır. Bu artış oyun içerisindeki kasmaları önleyerek daha iyi bir oyun zevki sunmaktadır. Grafik ayarlarını kendi bilgisayarınıza göre yükseltip düşürebilirsiniz. Bu özellik bilgisayarınıza en uygun grafik ayarını seçmenize yardımcı olacaktır.

2-Oyun Ayarlarını Düşürmek (game.cfg): 

-game.cfg- Ayarları, oyun içerisindeki neredeyse bütün grafiklerin ayarlanması için kullanılmaktadır. Bu ayar League of Legends oyunun dosya konumu içerisinde bulunan bir belge içerisinden değiştirilmektedir. Game.cfg ayarını değiştirmek için İlk önce oyununuzun kurulu olduğu dizine giderek Config klasörünü açıyoruz. Bu dizin genellikle C:\Riot Games\League of Legends\Config şeklindedir. Bu konumu açtıktan sonra “game.cfg” dosyasını bulup değiştirip oyunuza giriş yapınız. Bu ayarlar grafikleri düşürerek FPS artışında büyük oranda katkı sağlayacaktır.

3-Tam Onarım Başlatma:

Tam Onarım Başlatma
Tam Onarım Başlatma

Bu işlem oyun içerisinde bozuk oyun dosyalarını temizlemek için kullanılmaktadır. “Tam onarım başlat” butonu, oyun istemcisinin sağ üst kısmında bulunan “ayarlar” simgesinde bulunmaktadır. Bu işlem sonrası League of Legends oyunundaki kırık ve bozuk dosyalar onarılarak temizlenir. Bu işlem oyun içerisinde FPS artışı sağlamaktadır.

4- Oyun İçi Seslerini Kapatmak:

Oyun İçi Ses Ayarları
Oyun İçi Ses Ayarları

Oyun içerisindeki ses efektleri, bilgisayarı yoran bir etmendir. Oyun içi sesleri devre dışı bıraktıktan sonra bilgisayarının performansında artış olacaktır. Bu işlemi ESC tuşuna bastıktan sonra SES sekmesini açıp, “Tüm Sesleri Kapat” butonuna tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

5-Sürücü Güncelleme:

Sürücü Güncelleme
Sürücü Güncelleme

Sürücü güncelleme işlemi, bilgisayarın kullandığı donanımların son sürüme getirilmesi işlemidir. Güncellenen aygıtlar oyun içerisindeki performans artışında büyük rol oynamaktadır. Özellikle Ekran kartı güncelleme işlemi, grafik ve görüntü kalitesini arttırarak daha iyi bir oyun zevki sağlayacaktır.

Bu yöntemleri uyguladığınız takdirde League of Legends oyunu kusursuz olarak çalışacak ve League of Legends FPS arttırma işleminiz başarıyla gerçekleşecektir.

 

Bir Cevap Yazın