Kullanmadığınız Eşyaları Satabileceğiniz Mobil Uygulamalar

Birçok insan bir zamanlar severek aldıkları eşyaları bir süre sonra sıkıldıkları için kenara atmaktadır. Kenara atılan bu eşyalar evin bir köşesinde tozlanmaktan başka bir işe yaramamaktadır. Ayrıca kullanılmayan eşyalar fazladan yer kaplayıp alanınızı daraltabilir. İşte bu gibi dertlerden kurtulmak için yalnızca bir mobil uygulama indirmek yeterlidir. Bu uygulamalar 2. el eşya alım-satım uygulamaları olarak adlandırılmaktadır.

Bu mobil uygulamalar kullanmadığınız eşyalarınızı ilan vererek satmanıza olanak sağlamaktadır. Bu sayede hem gereksiz eşyalarınızdan kurtulmuş olur, hem de bu eşyalar üzerinden para kazanabilirsiniz. Açılan ilana ilgili bilgileri ve konumunu yazdıktan sonra yayımlayabilir ve birçok insanın sattığınız eşyayı görmesini sağlayabilirsiniz.

İşte kullanılmayan eşyalarınızı satabileceğiniz mobil uygulamalar:

1-Letgo

Letgo
Letgo

Letgo bu kategoride belki de aklımıza ilk gelen mobil uygulama. Bu uygulama üzerinden günde yaklaşık 500 ilan açılmaktadır. Bu ilanlar içerisinde arabadan tutun bisiklete, telefondan tutun bilgisayara kadar ilanlar bulunmaktadır. Yapmanız gerek tek şey ilan aç kısmına dokunup eşyanızın fotoğrafını çekmektir. Bu uygulama ile birçok eşyanızı satabilirsiniz.

 

2-Sahibinden.com

Sahibinden.com
Sahibinden.com

Bu uygulama üzerinden genel olarak araba alım-satımı yapılmaktadır. Konu araç ise kesinlikle burayı tercih etmelisiniz. Ancak letgo da yalnızca araba ilanı bulunmamaktadır. Araba dışında kiralık veya satılık daire de satılan bu platform, oldukça fazla kullanılmaktadır.

 

3-Zebramo

Zebramo
Zebramo

Zebramo uygulaması, içerisinde birçok kategori bulunan bir alım-satım uygulamasıdır. Genellikle kıyafet ve aksesuar satışı yapılan bu sitede, bunlar dışında elektronik cihazlar, spor aletleri ve el işleri de bulunmaktadır. Ayrıca Zebramo ekibi, bu konuda güvenliği de ihmal etmeyerek büyük bir sorumluluk almaktadır. Yapılan siparişlerin bizzat takibi yapılmaktadır. Ürün elinize ulaşmadığı taktirde de ödemeniz iade edilmektedir. Bu uygulamayı kullanırken içinizin rahat edeceğinden şüpheniz olmasın.

 

4-TheGardrobe

TheGardrobe
TheGardrobe

TheGardrobe uygulaması, gardrobunuzda bulunan pantolon, hırka, mont, kazak ve tişört gibi kıyafetlerinizi satabileceğiniz ya da diğer kullanıcıların sattıkları kıyafetlere bakabileceğiniz bir alım-satım uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde hangi ünlünün nereden giyindiğini, yapılabilecek örnek kombinleri ve insanlarım giyim veya aksesuar tercihlerini öğrenebilirsiniz.

 

5-Facebook MarketPlace

Facebook MarketPlace
Facebook MarketPlace

Facebook MarketPlace, Facebook uygulamasının içerisinde bulunan bir alım-satım yeridir. Facebook MarketPlace’ye Facebook içerisinden giriş yapılmaktadır. Burada da binlerce eşya alım satımı yapılmaktadır. Ayrıca Facebook aracılığıyla olduğu için hem pratik, hem de güvenlidir. Facebook MarketPlace üzerinden dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın