iPhone’larda Kare Kod Nasıl Okutulur?

IPhone’unuzda Chrome Kullanarak QR Kodunu Tarama

QR (Hızlı Yanıt) kodları, reklamlar, reklam panoları, ticari pencereler ve ürünler gibi birçok yerde bulunur. Ancak bunları taramak için ayrı bir uygulamaya ihtiyacınız yoktur; Google Chrome’u iPhone’unuzda kullanıyorsanız, dahili bir QR kod tarayıcısı vardır.

QR Kodları Açıklamalı

QR kodları, ilk olarak, araç imalatında parçaları izlemek için 1994 yılında geliştirildi. O zamandan beri, QR kodlarının kullanımı, yalnızca birkaç isim vermek üzere, yer imi web sayfalarını, telefon görüşmeleri başlatmayı, kısa mesajlar ve e-postalar gönderme, Wi-Fi şebekelerine bağlanma, kupon alma, web sitesi URL’lerini açma gibi genişletildi.

QR kodlarını taramak için mobil cihazlarda hem ücretsiz hem de ücretli birçok uygulama bulunmaktadır. Ancak Chrome kullanıcılarının başka bir uygulama indirmesi gerekmez; yalnızca Chrome’un dahili tarayıcıyı kullanın. NOT: Chrome sürüm 56.0.2924.79 çalıştırıyor olmalısınız, daha önce Chrome’u güncellemediğinizden emin olun.

3D Kısa Yolu

QR kodunu tarama seçeneği Chrome’a ​​3D kısayol olarak eklendi. Dolayısıyla, 3D dokunmatik (iPhone 6S ve daha yenisi) bir telefonunuz varsa, bir menü açılıncaya kadar Giriş ekranınızdaki Chrome simgesine basın. Bu menüde “Tarama QR Kodu” na dokunun. 3D Touch özelliği olmadan daha eski bir iPhone’unuz (iPhone 6 ve önceki sürümleri) varsa, QR kodunu taramak için Chrome’un Spotlight eylemini kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak için, Spotlight arama ekranına erişmek için ana Giriş ekranında sağa hızlıca kaydırın. Ekranın üst kısmındaki arama kutusuna dokunun ve kutuya “QR Code” yazın. Yazarken sonuçlar görüntülenir. Chrome’da “Tarama QR Kodu” öğesini bulmak için aşağı kaydırın ve üzerine dokunun. Chrome’un QR kod tarayıcısını ilk defa kullandığınızda, Chrome kameranıza erişme izni ister. Chrome’un kamerayı kullanmasına izin vermek için “Tamam” a hafifçe dokunun. Beyaz köşeli bir çerçeve görüntülenir. Telefonunuzun kamerasını QR koduyla hedefleyin, böylece kod çerçevede kalır.

Bir Cevap Yazın