Instagram Nasıl Reklamsız Kullanılır?

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşmak için kullanılan bir uygulamadır. Günümüzde çok fazla tercih edilen bu uygulama sayesinde çekilen fotoğraflar rahat ve kolay bir şekilde paylaşılıp herkesin görebilmesi sağlanabilmektedir. Yeni çıkan instagram özelliği ise hikaye paylaşımı ile gönderilen fotoğraf ve videoların yirmi dört saat boyunca görünebilir olup bu sürenin sonunda kendi kendine kaybolabilme özelliğine sahip olmasıdır. Her gün instagramda gönderi paylaşmak istemeyenler için çok sık tercih edilen ve anlık şeylerin de paylaşıldığı bir hale bürünmüştür.

İnstagram Kullananların Karşılaştığı Problemler Nelerdir?

İntagram, facebook ve twitter gibi sosyal medyada kullanılan en çok uygulamalar arasında yer almaktadır. Her uygulamada olduğu gibi bu uygulamada da insanlar, istemediği şeylerle karşı karşıya kalabilmektedir. Bunlardan en çok göze çarpan uygunsuz içeriklerin, uygulamada gezinirken karşıya çıkmasıdır. Diğer bir sorun ise takipçi sayısındaki değişikliklerdir. Farklı amaçlarla açılan hesapların kullanmış olduğu hile ile kişinin o sayfayı takip etmediği halde takip edebilmesi mümkün hale gelebilmektedir.

Bu sorunu ortadan kaldırabilmek, indirilen ek bir uygulama sayesinde mümkündür. Bunun yanı sıra çok fazla dikkat çeken diğer bir sorun ise fazla reklama maruz kalınma olayıdır. İnstagramda karşılaşılan reklam sorununa kökten çözüm bulabilmek ne yazık ki mevcut değildir fakat yapılan birkaç işlem sonucu bu içeriklere karşılaşma olasılığı azalma göstermektedir.

İnstagramda Reklam Nasıl Kaldırılır?

Kesin bir çözüm yolu olmamakla beraber, yapılan birkaç adımla sınırlandırıcı bir çözüm yolu mümkündür. Öncelikle instagramda ana sayfada dolanırken bir reklam ile karşılaşmak gereklidir. Karşılaşılan gönderide yapılması gereken ilk şey gönderinin sağ üst köşesindeki üç nokta butonuna tıklamaktır. Bu butona tıklatıldığında karşıya çıkan seçenekler arasından, gizle olan seçilmedir. Bunu seçtikten sonra instagram neden gizlemek istendiğiyle ilgili bir seçenek listesi çıkarır buradan uygunsuz olan seçenek işaretlendikten sonra o reklam kapatılmış olunmaktadır.

 

Bir Cevap Yazın