İnmeyen Torrent Dosyalarını İndirme

Torrent, verilerin geniş internet ağında kaybolup gitmesini önlemek ve kırık indirme linklerinin önüne geçmek için bilgisayarın hafızasını bulut hafıza gibi kullanıp verileri diğer kullanıcılarla paylaşma programıdır. Bu programın dosyaları bazen hatalar vermekte ve indirilememektedir. Yazımızda bu hatalar ve çözüm yöntemlerini inceleyeceğiz.

İnmeyen Torrent Dosyaları Nasıl İndirilir?

Öncelikle dosyanın neden indirilemediğini (hatayı) bilmemiz lazım. Bu hata indirmeye çalıştığımız torrent programı kaynaklı da olabilir, torrent dosyası kaynaklı da. Ve ya torrent dosyasının bağlı olduğu link kırık olabilir.

Yeni Bir Torrent Programı İndirmek

İnternette farklı farklı bir sürü torrent programı mevcut. Kullandığınızdan farklı yeni bir program indirip torrenti onunla indirmeye çalışarak, inmeyen torrent dosyasını çözüme kavuşturabilirsiniz. Bu seçenek, eğer hata torrent programı kaynaklı ise işe yarayacaktır. Fakat yine hata aldıysanız bu sefer diğer yöntemleri deneyeceğiz.

Torrent Dosyasını Kaynağından Tekrar İndirme

Eğer ilk yöntemle çözüme ulaşamadıysanız hata torrent programı kaynaklı değil, elinizdeki torrent dosyasının eksik indirilmesi sonucu oluşan bir hata olabilir. Elinizdeki torrent dosyasını, indirdiğiniz kaynaktan tekrar indirip dosyayı açmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntemi denedikten sonra yine hata almaya devam ederseniz muhtemelen torrent dosyasının linki kırılmış demektir. Bunun için de bir başka yöntem deneyeceğiz.

Torrent Arama Motorları Kullanarak Farklı Bir Dosya Bulma

Elinizdeki bozuk torrent dosyalarının yenilerine ulaşabileceğiniz farklı farklı bir sürü torrent arama motoru bulunmakta. Bunların ülkemizde en çok tercih edilenleri zamunda.net ile thepiratebay.se dir. Örnekler çoğaltılabilir. Bu arama motorlarından birine girerek elinizdeki dosyanın ismiyle arama yapıp aynı dosyanın farklı torrentlerine ulaşmanız mümkün. Bu sitelerden indirdiğiniz dosyaları torrent programıyla açıp rahat bir şekilde indirmeyi başlatabilirsiniz. Verdiğim seçeneklerden birisi muhakkak sorunu çözecektir.

Bir Cevap Yazın