Hazır Form Çayları Zayıflatıyor Mu?

Çay çeşitlerinin en fazla tercih edilenlerinden birisi olan hazır form çayları günümüzde obezitenin artmasıyla oldukça fazla rağbet görmeye başlamaktadır. Çünkü düzensiz beslenen ve aşırı derecede kilolu olan insanların hayata tutunma kilo vermeye çalışma yöntemlerinden en basiti form çayı kullanarak zayıflamaya çalışmaktır. Bu çaylar vücuda 2 türlü etki göstermektedir. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımının hızlı şekilde yakılmasını sağlamak ve vücutta biriken yağların enerji olarak tekrar vücuda dönmesini sağlamaktır.

Ama kesinlikle tek başına kilo verdirmeye yetecek düzeyde form çayları yoktur. Ama piyasa o kadar hareketli olmaktadır ki kesinlik içeren yalan bilgiler içermektedir. Her şey para uğruna yapılan ticari kaygı içeren normal bir form çayı satmaktan ibaret olmaktadır. Günümüzde zayıflamaya kesin çözüm adı altında satılan ürünlerin büyük bölümünde kimyasal madde mevcut olup vücut sağlığına son derece zararlı olan maddeler içermektedir.

Form Çayı Faydaları

Öncelikle bitkisel denilen her ürün kesinlikle çok dikkatli kullanılmalıdır. Herhangi bir yan etki belirtisi görüldüğünde hemen doktora başvurmak en iyi çözüm yöntemi olacaktır. Çayların etkisi kişiden kişiye e göre farklılık göstermektedir. Genel özelliği itibariyle idrar söktürücü olarak tanımlanmaktadır. Metabolizmayı hızlandırarak tuvalete çıkma sıklığını oldukça artırmaktadır. Ortalama günde 2 bardak içilen form çayı bağırsak temizliğinde önemli rol oynamaktadır.

Form Çayı Zararları

Günde 2 bardaktan fazla içilen form çayları nabızda artma, bilinç kaybı, uykusuzluk kalp ritim hızında bozukluk, baş dönmesi, vücutta su kaybı, mide bulantısı ve kusma gibi etkiler yapmaktadır. Form çayının uzun süre ve düzenli olarak kullanılmasından sonra ise sindirim sorunu ve hazımsızlık problemi baş göstermektedir. Sancı ve mide krampları da günlük yaşantıda yaşanan en büyük sorunların arasında yer almaktadır. Çeşitli kronik ağır hastalıkları olan insanların bu form çaylarını kullanmadan önce kesinlikle doktor kontrolüne gitmesi tavsiye edilmektedir.

Bir Cevap Yazın