En İyi 5 Fotoğraf Düzenleme Programı

Photoshop Programları

Fotoğraflar bazen bilgisayarınızda gördüğünüz gibi değildir. Yalnızca birinin bile üzerinde onlarca çeşit işlem yapılabilmektedir. Bunlar resimlere gerçekçilik katabildiği gibi olağanüstü bir görünüme sahip olmasını da sağlamaktadır.
Peki bu işlemler nasıl yapılır? Bugün size en iyi 5 fotoğraf düzenleme programını listeledim. Bu programların bazıları ücretli olurken bazıları da ücretsizdir.

 

ADOBE PHOTOSHOP CC

PhotoShop CC
PhotoShop CC

İlk yazılımımız bu işe ismini veren Adobe Photoshop CC adlı profesyonel fotoğraf düzenleme programıdır. Bir çok profesyonel fotoğrafçının kullandığı Adobe Photoshop, İngilizce ve üst düzey bir program bilgisi gerektirmektedir. Eğer bu işte yeni iseniz bu program size bir zor gelebilir.
İlk bir ay deneme süresi veren Adobe şirketi daha sonra programı ücretli kılıyor. Fiyatı orta dereceli kullanıcılar için aylık 58 Türk lirası olmakla birlikte yıllık fiyatı 702 Türk lirasıdır.
NOT: Ücretli olarak alabileceğiniz en iyi program Adobe Photoshop CC programıdır. Bizim tavsiyemiz bunu alacaksanız başka hiçbir fotoğraf düzenleme programı için para ödemenize gerek yok. Bu yüzden listenin geri kalanı ücretsiz programlardan oluşmaktadır.

 

PHOTOSCAPE

PhotoScape
PhotoScape

Ücretsiz programların arasında en iyisi diyebileceğimiz bu program başlangıç için birebirdir. Kolay arayüzü ve sunduğu sayısız seçenek sayesinde en iyi unvanını hak ediyor. Ufak teknik bilgilerle günlük işlerinizi rahat görebileceğiniz bir programdır. İçerisinde sadece resim üzerinde çalışma yapmıyorsunuz. ANİGİF, KOLAJ OLUŞTURMA ve RAW Dönüştürücü gibi seçeneklerde bulunuyor.

 

GIMP

GIMP
GIMP

Eğer düzenleme işlemlerinde kullanmak üzere Photoshop gibi pahalı yazılımlara ücret ödemeyi düşünmüyorsanız GIMP  tam da aradığınız fotoğraf düzenleme programı olacaktır.
GIMP programının en önemli özelliği kişiselleştirilebilir arayüze sahip olmasıdır. Kendi kodlarınızla programda bulunmayan özellikler ekleyebilirsiniz. Bunun sayesinde kullanıcılar stabil şeylerin dışında muhteşem sonuçlar ortaya çıkarabilecektir.

PHOTOPLUS SE (PHOTO+)

PhotoShop SE
PhotoShop SE

Photoplus kullanıcılara tüm temel grafik fonksiyonlarını ve çok daha fazlasını sunan tam özellikli ücretsiz bir grafik editörüdür. ‘’Ben sadece resimleri değiştirmek istemiyorum onları harekette ettirmek istiyorum’’ derseniz doğru program PHOTOPLUS SE’dir. İçerisinde temel animasyon öğreticisi bulunan bu program sizi zorlamayacaktır.

 

PAİNT.NET

Paint.Net
Paint.Net

Paint.net programını diğer ücretsiz yazılımlardan ayrı kılan zorluğudur. Çok farklı bir arayüze sahip olan bu program profesyonel işlerinizi halledebileceğiniz ama bunu yaparken de kanser olmanıza yol açabilecek bir programdır. En iyilerin arasında yer alma sebebi fonksiyonlarının sınırsız olmasıdır. Html sistemi ile de çalışabilen bu program sayesinde iyi bir İngilizceniz de varsa işinizi rahatlıkla görebilecek bir fotoğraf düzenleme programıdır.

Bir Cevap Yazın