Enpara Hesabı Nasıl Açılır?

2012 yılının Eylül ayında QNB Finansbak tarafından kurulan Enpara, tüm hizmetlerini sadece dijital kanallardan sağlar ve Türkiye’de bulunan ilk şubesiz bankacılık hizmetidir. Bunun yanında müşterilerine diğer bankalardan farklı olarak birçok avantaj ve olanak sunar. Müşterilerine 4 adet hesap türü sunmaktadır;

Vadesiz Mevduat Hesabı: Minimum açılış tutarı bulunmamaktadır ve havale, para çekme, para yatırma gibi temel işlemler bu hesap üzerinden yapılır.

Vadeli Mevduat Hesabı: Faiz kazandırır ve minimum tutar 10 Türk lirasıdır.

Enpara Birikim Hesabı: Sadece Türk lirası olarak açılabilir. Minimum tutar bulunmamaktadır.

Enpara Altın Hesabı: Altın fiyatlarında ki değişim oranına bağlı olarak hesap tutarı artabilir veya azalabilir.

Enpara Hesabı Açmanın Avantajları

1.EFT/Havale ve hesap işletim ücreti almamaktadır ve bu sözleşmelerinde açık bir şekilde belirtilmiştir.

2.Avantajlı faiz oranları sunmaktadır.

3.İşlemler için şubeye gitmek gerekmemektedir ama bunun yanı sıra isteyen müşteriler için Finansbank şubeleri işlem yapmaya açıktır.

4.Enpara, QNB Finansbank’a bağlı olduğu için müşteriler aynı zamanda Finansbank avantajlarından da yararlanabilmektedir.

Kimler Enpara Hesabı Kullanabilir?

18 yaşını doldurmuş T.C vatandaşı herkes Enpara.com’u kullanabilir. Ayrıca en az 6 aydır Türkiye’de yaşayan, Türkçe konuşabilen ve yerleşik yabancı kimlik numarası olanlar da Enpara hesabı kullanabilir.

Nasıl Enpara Hesabı Açılır?

Enpara.com şubesiz bir bankacılık olduğu için hesap oluşturmakta bir o kadar kolaydır. Şubeye gitmenize gerek yoktur çünkü onlar iş yerinize veya evinize gelmektedir. Yapılması gereken ilk şey Enpara.com’un resmi web sitesine girerek başvuru yapmaktır. Bu başvuruda sizden cep telefonunuz, T.C kimlik numaranız, doğum tarihiniz, eğitim durumunuz, çalışma durumunuz, e-posta adresiniz ve adres bilgileriniz istenmektedir. Gerekli bu alanları doldurduktan sonra başvurunuz gönderilmiştir. Bu işlemden kısa bir süre sonra Enpara.com çağrı merkezi müşteri bilgileri teyit edilmek için müşteriye ulaşır, belirtilen tarihte müşterinin imzalaması için gerekli belgeler ile belirtilen adrese görevliler yönlendirilir.

Bir Cevap Yazın