En İyi 5 Mobil Fotoğraf Düzenleme Uygulaması

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları, son yıllarda o kadar büyük bir gelişim gösterdi ki, artık bilgisayarları aratmıyor. Öyle ki bu uygulamalar, bütün boyutlarda ve türde fotoğrafı düzenleyecek hale geldi. Bu özelliği ile mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları, bilgisayarlar ile arasındaki farkı eritmeye başladı. Ancak piyasada onlarca bu kategoride uygulama var. Seçtiğiniz programda olması gereken özellikler;

1-Kullanılabilir bir arayüz.

2-Özellik çeşitliliği

3-Kullanım rahatlığı

Bu özelliklere sahip uygulamalar, kullanıcıların tercih ettiği ve memnun kaldığı uygulamalardır. İşte bu yazımızda, bu özelliklere sahip uygulamaları derledik.

 

1-Adobe Photoshop Express

PhotoShop Express
PhotoShop Express

Photoshop Express, oldukça kullanışlı bir arayüze sahiptir. Renk düzenlemeleri, filtreler ve ön tanımlı ayarları ile bu uygulama, fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer almayı hak etmektedir. Ayrıca bu özellikler dışında iyileştirme özelliği de bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde fotoğrafınızın kalitesi ve renklerinde büyük bir değişim olacaktır.

FİYAT: Ücretsiz

İndirmek için: iOS ve Android 

 

2-Adobe Lightroom Mobile

Adobe Lightroom Mobile
Adobe Lightroom Mobile

Bu fotoğraf düzenleme uygulaması, bu kategorideki diğer uygulamalar arasında zirvede yer aldığını düşündüğüm bir uygulamadır. Adobe Lightroom’un en büyük özelliği Lighroom CC ile senkronize olabilmesidir. Bu özellik sayesinde fotoğrafınız, adeta bilgisayarı aratmayacaktır. Tabi bunun dışında renk, geçişler, beyaz ayarı ve pozlama gibi ayarlarıyla da ön plana çıkmaktadır.

Fiyat: Ücretsiz (Anca Adobe Creative Cloud Photograpy Plan üyeliği istemektedir.)

İndirmek için: iOS ve Android

 

3-Picsart

PicsArt
PicsArt

Picsart uygulaması, bu kategorideki en kullanışlı uygulama denebilir. Rahat kullanımı ve arayüzü ile Picsart, birçok özelliği de içerisinde barındırmaktadır. Bu özelliklerden en çok kullanılanı ise “Detaylar”dır. Detaylar özelliği sayesinde yüz kusurlarını giderebilir, saç ve göz rengini değiştirebilir, sivilceler dahil bütün kızarıklıkları giderebilirsiniz. Bu kapsamlı uygulama, bunlar dışında fotoğraf ekleme özelliğine de sahiptir. Yani 2 fotoğrafı beraber kullanabilirsiniz. Picsart ayrıca birçok kolaja da sahiptir. Yani bu uygulama ile istediğiniz fotoğrafı düzenleyebilir ve yayınlayabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz

İndirmek İçin: iOS ve Android

 

4-Prisma

Prisma
Prisma

Prisma uygulaması, diğer uygulamalarda görülmeyen filtreleri barındırmaktadır. Onlarca farklı yüz filtresi ve fotoğraf düzenleme özelliği ile bu uygulama, listedeki en farklı uygulama olabilir. Fotoğraflarınızı karikatür haline getirmek ve yüzünüze yağlı boya yapmak isterseniz bu fotoğraf düzenleme uygulaması tam size göre!

Fiyat: Ücretsiz

İndirmek İçin: iOS ve Android

 

5-VSCOCAM

VSCOCAM
VSCOCAM

VSCOCAM uygulaması, kullanıcılar arasında oldukça popüler bir uygulamadır. Bu durum, öntanımlı ayarların çok rahat yapılabilmesinden kaynaklanmaktadır. Eğer siz de çabuk ve kolay bir fotoğraf düzenleme hizmeti almak isterseniz bu uygulamayı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz

İndirmek İçin: iOS ve Android

 

 

 

Bir Cevap Yazın