2018 Yılına Damga Vurmuş 10 Film

2018 Yılında Çıkan En İyi Filmler
2018 yılı, film ve dizi bakımından oldukça renkli geçti diyebiliriz. Birçok ünlü oyuncunun aynı filmde yer aldığı ve farklı kategorilerden oluşan bu yapımlar, oldukça büyük bir hasılat yaparak yeni rekorlara koşmaktadır. Bu yıla damga vuran filmler dışında hala vizyona girecek filmler bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında birçok izleyici sinemalara yığılmış durumda.

2018 yılının ilk 8 ayını bitirdik. Bu zaman içerisinde birçok etkileyici ve eşsiz film, sinemada sevenleriyle buluştu. Bu 8 aylık dönemde başta Marvel olmak üzere birçok şirket, büyük gayretler sonucu film çıkarmıştır. İşte bu şirketlerin vizyona soktuğu 2018 yılının en iyi filmleri; (Filmler karışık sıralanmıştır)

 

1-Deadpool 2 (IMDB 8.0)

Deadpool 2
Deadpool 2

Deadpool adlı serinin ilk filmi oldukça ilgi çekmişti. Öyle ki bu film gişe rekorları kırarak gündeme oturmuş bir filmdi. Bu filmde ise Deadpool, diğer mutant arkadaşlarıyla beraber “X-Force” adlı ekibi kurar. Bunun gibi daha birçok yenilik ile Deadpool 2, izleyenlerin beklentisi karşılayan bir film yapmıştır. Bence izlemeye kesinlikle değer.

 

2-Labirent: Son İsyan (IMDB 6.3)

Labirent: Son İsyan
Labirent: Son İsyan

Labirent: Son İsyan filmi, şahsen en çok beğendiğim 2018 filmi. Bu film, bir grup çocuğun başlangıçta aşırı zor şartlarda yaşayıp dirençli hale getirilmesi, daha sonra ise bu direnci kötü amaçlar için kullanmayı hedefleyen bir grup bilim adamıyla savaşı anlatıyor. Labirent: Son İsyan filmini anlamak için öncelikle bu serinin 1  ve 2. bölümünü izlemeniz gerekmektedir. Kesinlikle izlemenizde fayda var!

 

3-Black Panther (IMDB 7.5)

Black Panther
Black Panther

Çok büyük bir oyuncu kadrosuna sahip olan bu film, Marvel’in en çok hasılat yapan filmlerinden bir tanesidir. Film sürekli iyi ve kötü arasında gidip gelen karakterleri konu almaktadır. Vizyona girdiği tarihten itibaren en çok konuşulan Black Panther filmi, hem kurgusu, hem de geniş oyuncu kadrosuyla adeta büyülüyor. Bu filmi izlerken patlamış mısırı da unutmayın!

 

4-Avengers: Sonsuzluk Savaşı (IMDB 8.7)

Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War

Pek çok ankete ve kişiye göre en iyi Avengers filmi olan bu film, Marvel’in bütün kahramanlarının bir arada toplanıp, gelmiş geçmiş en kötü karakter olan Thanos ile savaşmasını konu alıyor. Doğal olarak birçok insan, Avengers filmlerinden görüp hayran kaldığı kahramanların, aynı filmde yer almasından oldukça hoşnut.

 

5-Stalin’in Ölümü (IMDB 7.2)

Stalin'in Ölümü
Stalin’in Ölümü

Stalin’in Ölümü adlı film, paranoyak kişiliği ve korkutucu hareketleriyle dikkat çeken Josef Stalin adlı bir adamın, ilginç bir şekilde ölmesini konu alıyor. Film hem gizem, hem de tarih dolu olduğu için izlenmeye değer!

 

6-Gökdelen (IMDB 6.1)

Gökdelen
Gökdelen

Dwayne Jhonson’un baş kahramanı olduğu bu film, 2018 yılının en aksiyon dolu filmi olabilecek nitelikte. Film içerisinde Dwayne Jhonson, Will Sawyer adlı bir adamı canlandırmaktadır. Will Sawyer aslında bir FBI ajanıdır. Görevi ise Çin’in en yüksek gökdeleninde geçmektedir. Bir gün görev esnasında bu gökdelen alevler içerisinde yanmaktadır. Ve suç doğal olarak Will Sawyer’e atılmıştır. Peki sonrası? İzlemenizi tavsiye ederim.

 

7-Rampage: Büyük Yıkım (IMDB 6.2)

Rampage: Büyük Yıkım
Rampage: Büyük Yıkım

Listemizin 7. sırasında yine bir Dwayne Jhonson filmi bulunmaktadır. Bu Dwayne, filmde genetiği değiştirilerek mutantlaştırılan bazı hayvanlar ile uğraşmaktadır. Bunu yaparken de yanında bir genetik mühendisi bulunmaktadır. Aksiyonun tavan olacağı film, kesinlikle izlenmeli diyorum.

 

8-Upgrade (IMDB 7.7)

Upgrade
Upgrade

Upgrade filmi, benzeri görülmemiş bir intikam filmidir. Film içerisinde uğradığı bir saldırı sonrası felç kalan ve hayatına böyle devam etmek zorunda olan bir adamın, son teknoloji olan bazı icatlar ile olağanüstü güçlere ulaşmasını anlatılmaktadır. Aksiyon arayanlar için ideal bir film.

 

9-Başlat: Ready Player One (IMDB 7.6)

Başlat: Ready Player One
Başlat: Ready Player One

Baş karakterimiz olan genç bir çocuk, kendini zorlu hayatın stresinden kurtarmak için “The Oasis” adlı oyuna adamıştır. Ancak bu oyunun biz özelliği vardır. Oyunun geliştirici, oyun içerisinde biz anahtar gizlemiştir. Ve bu anahtarı bulan kişiye, ölümünden sonraki bütün mirasını bırakacaktır. İşte filmdeki gencimizin hedefi de bu anahtarı bulmaktır. Aksiyon ve eğlence dolu bu film, bence 2018 yılının en iyi filmleri arasında yer almaktadır.

 

10-Köpek Adası (IMDB 8.0)

Köpek Adası
Köpek Adası

Bu filmde, Japonya başkanı, ülke içerisindeki bütün köpeklerin toplanıp bir adaya bırakılmasını emretmiştir. Ancak film içerisinde köpeğinden ayrılmak istemeyen küçük bir dostumuz, verdiği mücadeleler ile köpeğinin yanında kalmayı başarmıştır. Hem şirinlik, hem de komedi arıyorsanız bu film tam size göre!

 

2018 Yılının en iyi filmleri bunlardı. Sizin de öneriniz varsa “yorumlar” kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın