Teakolik.com

blgcm-com-teakolikcom

 

Bilişim ve bilgisayar dünyasına 1993’de adım attım. O zamanlar birçok kişi “bilgisayar nedir?” sorusunu sorarken, balıklamasına siyah beyaz ekranların içine dalmıştım. İlk olarak Ms Dos, QBasic… Sonrasında Windows…

Bol bol Çay içerim. (Günlük 30 – 40 su bardağı kadar…) bu yüzden İnternet dünyasında  “TEAkolik” lakabını kullanıyorum. Ircd dünyasından kalma bir lakaptır. TEA (İngilizce’de çay) ve Kolik (Türkçe kolik) kelimelerinin birleşiminden oluşan bir takma isimdir.

Kısacası çaykoliğim…

Kendi çabamla bilgisayarı öğrendim. Kartal Endüstri Meslek Lisesi’ni bitirdikten sonra bir süre elektrik işleri ile uğraştım. Sonrasında Marmara Üniversitesi Elektrik okudum 2. sınıfta okulu bırakmak zorunda kaldım. Bundan sonrası alaylı…

Sonraki Zaman;

Donanım ve ağ (Network) üzerine de kendimi yıllardır geliştiriyorum. Farklı isimler altında blog yazdım 2005’de baktım ki sabit bir isim bulup sürekli yani kalıcı olmak daha iyi… Bu yüzden TEAkolik.Com adresimi  açtım. O zaman bu zamandır yazıyorum.

Linux ve türevlerine hastayım. Pardus, Linux, IOS ve Windows kullanıcısıyım. Windows işletim sistemlerini yaladım yuttum diyebilirim.

Elektronik aletlere karşı zaafım var. Elektronik cihazların içini açıp kurcalamaktan zevk alırım.  Zamanla teknolojik cihazların hastası oldum. Ağ ve Wlan konularında profesyonel olmak için uğraş vermeye devam ediyorum. Donanım ve Microsoft ürünleri konusunda kendimi aştığımı rahatlıkla söyleyebilirim. Fırsat buldukça soru soranlara, ücretsiz destek veriyorum.

Teknolojiye hastayım…

Markalar veya ajansları bana ürünlerini gönderirler. Bu ürünleri  test eder, yorumlar ve blogumda dile getiririm. Hatta birçok teknolojik ürüne Türkiye’de ilk dokunan kişilerden biri olmuşumdur. Blogumda fırsat buldukça teknolojik ürünler konusunda inceleme yazıları yazarım. Eğer bu konuda benimle iletişime geçmek isterseniz yukarıdaki e-posta adresimden ya da cep telefonumdan ulaşabilirsiniz.

Kuruluş içi kalite tetkiki sertifikası ve ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi sertifikasına sahibim.  Certified Ethical Hacker eğitimi aldım.  CEH eğitimi benim için bir başlangıç bundan sonra  CHFI veCCNA ile devam etmeyi planlıyorum. Güvenlik konusunda kendimi sürekli geliştiriyorum. Aslında bilgi güvenliği, güvenlik uzmanlığı benim için bir hobi ve bu konuda gerçek bir uzman kadar bilgili olabilmek için uğraş veriyorum…

Ardından…

On yılı aşkın IT uzmanlığından sonra, (birçok firmada IT uzmanı ve bilgi işlem sorumlusu olarak çalıştım) kendimi Sosyal Medya dünyasının içinde buldum. Zarakol İletişim Hizmetleri‘nde  3 yıl kadar Sosyal Medya Analiz ve Raporlama görevinde çalıştım.  Ardından da Communication Partner‘de Dijital İletişim Direktörü olarak 3,5 yıl çalıştım. Dijital Medya ve Sosyal dünya işimin bir parçası olmaktan çıkıp, tamamen işim haline geldi.

Birçok markaya da danışmanlık hizmeti verdim.

Otuzdan fazla üniversitede ve etkinlikte Sosyal Medya Analizi, Sosyal Medya ve Bloglar, Sosyal Medya’da Güvenlik, Sosyal Medya Takibi, Giyilebilir Teknolojiler ve Mobil Teknolojiler, konusunda eğitimler ve seminerler verdim. Aktif olarak da bu eğitimlerimi sürdürmeye devam ediyorum. Dmoz, USMED ve benzeri birçok platformda editörlük, eğitmenlik veya gönüllü çalışmalarım bulunmaktadır.

Dmoz’da editörlük görevime devam ederken, USMED’de Genel Sekreter’lik görevimi aktif olarak yürütüyorum.

Yazılı, online ve görsel basında birçok röportajım yayınlandı. Ayrıca birçok canlı yayına katılarak görüşlerimi dile getirdim.

Bilgisayar ve İletişim dünyasında alaylıyım. Herhangi bir eğitim almadım. Öğrendim, öğrettim, öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyorum.

Şu anda BGA Bilgi Güvenliği A.Ş firmasında İletişim Direktörü olarak görev yapmaktayım. 37yaşındayım, bir prensesle evliyim. Adım, soyadım “Hamza ŞAMLIOĞLU” unutmadan küçük de bir kızım var…

Yetkinlikler;

Blogging, Blogger, Social Media Measurement, Social Media, Linux, Centos, Windows, Social Networking, Computer Hardware, Digital Media, Android, Wordpress, Microsoft Office, HTML, Computer Security, Social Media Strategist, ERP, CCNA, Microsoft Technologies, Windows Server, WAN, Social Media Monitoring, Windows 8.1 Windows 10, CentOS, Windows Phone, Active Directory, Technology, Dmoz, Social Media Security, Microsoft, Hardware, Network Administration, Blog Management, Windows Mobile, Android..

Bu blog üzerinde 10 yılı aşkın bir süredir hiç ara vermeden yazmaktayım. Her ay 500.000 binden fazla ziyaretçim var. Şimdiye kadar 3000‘den fazla yazı yazdım ve okuyucularım bu yazılara30.000‘den fazla yorum yapıldı.

Teakolik ‘  e ulaşmak için TIKLAYIN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir