Sıradaki bloglar “en”ler

Merhaba yeniden. Öncelikle önümüzdeki süreçte yazacaklarımı bir reklam, bir tanıtım yazısı gibi değerlendirenler elbette olacaktır ancak tamamen benim seçtiğim yazarların sayfalarından bir kısmı ile ilgili görüşlerimi kendi bakış açımdan yansıtmaya çalışacağım.

Açık konuşmak gerekirse bir süre öncesine kadar açıp blog okuyan biri değildim. Herhangi bir konuda bilgi ihtiyacım olmadığı sürece açıp sadece genel kültür olsun diye farklı konularda bilgi sahibi olmaya çalışan biri de değildim. Ancak biraz araştırdıkça her konudan o kadar çok bloga, o kadar çok konuya, makaleye ulaşabildiğimi gördüm ki anlatamam. Tabi ki herkesin kendi düşünceleri vardır, görüşünüz uyar uymaz ama birçok blog bilgi yönünden gerçekten birer hazine. Birçoğu ticari kaygıyla hazırlanmadığı için kendi bildiği ne varsa onu size öğretmeye çalışmış. Yeniden Amerika kıtasını keşfetmeye gerek olmadığı gibi bu süreçleri sıfırdan yaşamak yerine bu tecrübelerden faydalanmak isteyenlerin hizmetin sunmuş.

Ben de umuyorum ki ilerde geriye dönüp baktığımda gerçekten iyi bir rota çizmiş, güzel noktalara ulaşmış olurum. Şimdi sayfamın henüz yeni olması sebebiyle işe ilk olarak takip edilesi “en”lerden başlayacağım. Birçoğu bloguna uzun yıllarını vermiş başarılı kimseler. Peki bu “en”lere nasıl mı ulaştım? Benim bu sayfayı oluşturma amacıma geri dönecek olursak, açıkçası bir liste bulamadım. Bazı blogların birbirinden bahsettiği ve benim de yararlandığım “mim” listelerini kullandım. Google’a “en iyi bloglar” yazdım. Blog ödüllerine baktım. Hürriyet’in bumerang sistemini inceledim. Umarım beğenerek okuyacağınız sayfaları sizlere tanıtabilirim. İyi okumalar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir