Mimarlık, Tasarım ve Sanat Meraklılarına

Mimarlık, tasarım ve sanat meraklıları için mimarlık sitesi önerilerine pek çok forumda rastlamışsınızdır.Keyifli vakit geçirebileceğiniz, eğlenceli içerikleri ve mimarlık odaklı makaleleri ile dikkat çekici bir blog olan mimarihaber.net, takipçileriyle 1 yıldan kısa bir süre önce kurulmasıyla dikkat çekmeye başladı.

İnsanların haber okuma alışkanlıklarına yenisini ekleyecek bu site, 3. sayfa haberlerinden, magazin ve içi boş galeri haberlerinden sıkılanlara yönelik alternatif bir haber sitesi kıvamında.

Mimarlıkla ilgili yazılar , tasarım incelemeleri ve sanatsal faaliyetler ile etkinlik haberlerinin paylaşıldığı mimarihaber, kemikleşmiş ziyaretçi kitlesiyle özgün yazılarıyla dikkat çekmeyi başardı.Öyleki yazarkafe, google news , oku/net, haberdizin, bundle, flipboard, nabız app, kuzgun app gibi haber okuma uygulamalarında on binlerce takipçiye çoktan ulaştı bile.

 

Blgcm-mimari-haber

 

Mimarihaber’de ayrıca sektörel konular mesleki konular ve etik değeri taşıyan kamusal problemlere de ışık tutan haberler paylaşılmaktadır.

İnşaat ve ruhsat süreçlerine dair merak edilenlerin yanıt bulduğu blogta, 8 sabit yazarın yanısıra her hafta mimarlıkla ilgili yazılar paylaşan gönüllü yazarlar yer almaktadır.

Mimarlık dışında İç mekan tasarımı, grafik tasarım, endüstriyel tasarım, kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığına yönelik haber ve paylaşımlar yer almaktadır.

Akademik makaleler, teknik konular ve tasarım incelemeleriyle dolu sitenin, geçtiğimiz ay içerisinde açılan mimarlık forumu adlı ürünü de , takip edip ziyaret etmek isteyebileceğiniz bir başka site olarak dikkat çekmektedir.

Sitedeki yazıların tamamına yakını mimarlar, iç mimarların ağırlıkta olduğu bir yazar grubu tarafından yazılıyor olması sorulara verilen yanıtlar noktasında doğruluk özgünlük mevzusunu daha da kuvvetlendiriyor.

 

Blgcm olarak bu sayfayı takip etmenizi kesinlikle öneriyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir