KPSS nasıl çalışılmalı?

Kamu Personeli Seçme Sınavı, kısaca söylemek gerekirse KPSS birçok kişi tarafından biliniyor ki memur olmanın ön şartı. KPSS’ ye girip bilginiz ölçüsünde bir not alacak ve bu not ile başvurarak diğer belirtilen şartları da taşırsanız memur olacaksanız. Ancak bu tabii ki dile geldiği kadar kolay değil. Çok zorlu bir çalışma temposu gerektiriyor. Peki bu sınavda başarılı olanlar nasıl yapıyor? Asıl soru bu olsa gerek.

Bu sınavda başarmak istiyorsanız önce nerelere çalışacağınızı bilmeniz gerek. Konularınızı öğrenmeniz, konularıza göre KPSS Ders Notları çıkarmanız gerek. Bu konuları sürekli tekrar etmeniz, test çözmeniz gerek. Gerekirse de konunun uzmanları ile birlikte kendinize ders programı çıkarmalı ve ne zaman hangi dersi çalışacağınızı bir bir planlamanız lazım. Belki o zaman başarıya ulaşan merdivenin basamaklarını ağır ağır çıkmaya başlayabilirsiniz.

 

kpssagrubu-net

 

Tabii ki ders çalışmanın yanında sosyal hayatınıza da devam etmek isteyebilirsiniz. O arkadaşlara da tavsiyemiz kendilerini sosyal hayata iyice kaptırıp ders çalışmayı unutmamaları. Ufak ufak eklemeler ile sosyal hayatlarına KPSS konularını ekleyebilecekleri şeyleri öneriyoruz.

Mesela ders çalışan biri hiç mi internete girip gezmeyecek? Girecek tabii. Haberlere okuyacak, forumları inceleyecek, sosyal medya hesaplarında gezecek. Tabii ki bu esnada ne yapacak bu kişi? Hemen KPSS A Grubu sayfasına girecek. Farklı kategorilere ayrılmış konuları inceleyecek ve öncelikle çalıştığı konular ile alakalı dersleri okuyacak, yorum kısmından sorular soracak, cevaplar alacak. Etkileşimli olarak konuları iyice pekiştirmiş olacak. Siz de hemen konumuz içerisinde yer alan linklere tıklayabilir, KPSS ile ilgili konulara ulaşmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir