Kitapcumhuriyetim.blogspot.com.tr

Merhaba yeniden. Kitapcumhuriyetim.blogspot.com.tr bu yazımızda bahsedeceğimiz blog. Sayfamızdaki Blogunuzdan Bahsedin kısmından bize gönderdiği metin o kadar sıcak ve içten ki bunu direk yayınlamaya karar verdik. Umarız ki Kitapcumhuriyetim daha da artan bir takipçi kitlesine ulaşır ve kitapların önemini anlamamıza daha da yardımcı olur. İşte yazarımızın aktarmak istedikleri :

 

Kitapcumhuriyetim

 

“Kendimi bildim bileli kitap okumayı çok severim. İlkokul yıllarında edindiğim bu alışkanlığı hala devam ettirmekteyim. Görev yoğunluklarından eskisi kadar kitap okuyamasam da kitap okumayı asla bırakmadım inşallah bırakmayacağım da. Her türden kitap okumayı severim. Blog açma kısmına gelecek olursam; okuduğum kitapları unutmamak için blog açtım aslında 🙂 . Okunan kitaplar çoğaldıkça ve aradan uzun zaman geçtikçe insan okuduğu kitabın konusunu unutabiliyor. Bu konuda neler yapabilirim diye düşünmeye başladım. İlk başlarda yani polis meslek yüksek okulu yıllarımda okuduğum kitaplar hakkında bir günlük tutmaya başladım. Her okuduğum kitabı bu günlüğe yazıyordum. Kitabın özetini, yazarını ve kitap hakkındaki düşüncelerimi bu günlüğe kaydettim. Hatta kitaplara puan bile vermişliğim vardı 🙂 .
Daha sonra bu yazdıklarımı dijital ortama aktarmaya karar verdim. Biraz araştrıdım ve blog açma kararı verdim. Tam bana göre dedim kendi kendime 🙂 . Amacım yine aynıydı; okuduğum kitapları unutmamak, zaman zaman açıp neler okumuşum diye bakmaktı. Tabi hayatımda ilk defa blog açacaktım ve bu konu hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Blogumu 5 ocak 2012 tarihinde açtım. Okuduğum kitapları yavaş yavaş eklemeye başladım. Tamamen kendi özgün düşüncelerimle yazmaya başladım. Hala da böyle devam ediyorum. İlk başlarda kimseler uğramıyordu bloga. Benim amacım zaten bloga birilerinin uğraması olmadığı için sıkıntı yoktu. Aradan zaman geçtikçe google dan gelmeye başladılar. Yorumladığım kitapları okuyan insanlar kendi fikirlerini yazıyorlardı. Bu çok hoşuma gitti ve beni blog yazmak için teşvik etti.

Blog yazmak gerçekten çok güzel bir uğraş benim için. Boş zamanlarımda yaptığım harika bir etkinlik diyebilirim. Tamamen kişisel düşüncelerinizi yazıyorsunuz, bundan daha güzel ne olabilir ki. Bazı romanlar hakkında yaptığım olumsuz incelemeler okurlar tarafından acımasızca eleştirildi. Toplum olarak eleştiriye açık olmadığımızı düşünüyorum. Sonuçta kişisel bir blog burası her yoruma saygı duymak lazım. Her romanı beğenecek halimiz yok ama değil mi?

 

Kitapcumhuriyetim2
Blogum okuduğum kitap yorumlarından ibaret değil. İzlediğim filmleri, dizileri de blogumda paylaşıyorum. Başımdan geçen olayları da insanlara yardımcı olmak adına yazıyorum. Edebiyat dünyasından haberleri de blogumda yayınlamaktayım. Blogumu yeni açtığım zamanlarda kitap blogları çok fazla yoktu ancak şu an yüzlerce kitap blogu var. Güzel bir durum açıkcası. Kitap okuyanları görmek beni çok sevindiriyor. Blog sayesinde çok fazla kişi tanıdım zamanla. Yeni dostluklar edindik. Halen de edinmeye devam ediyorum. Bu da blog yazmanın olumlu yanlarından birisi.”

2 Cevaplar

  1. sohbet dedi ki:

    Çok faydalı paylaşım olmuş emeginize saglık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir