İlk inceleme wmaraci.com a :)

Blgcm.com un Wmaraci.com blog incelemesi

 

Merhaba. İlk incelemi bir webmaster portalı olan wmaraci.com un blog una yapmaya karar verdim. Yıllar önceki çok uzun sürmeyen ama zevkli bir süreç olan webmasterlık sürecinde R10 la tanışmıştım sadece. Ancak tekrardan sahalara dönmeye karar verince sürekli adını duyduğum ama üye olmadığım wmaraci.com a da üye oldum. İzlenimlerime göre trafik olarak r10 dan bir tık önde. En azından birşey sorduğunuz zaman cevap verme ya da konunuzu okuma sayısı biraz daha yüksek. Ama genel olarak birçok kullanıcı benim gibi iki foruma da üye. Neyse benim haddime değil tabii ki hangisi iyi hangisi kötünün kararını vermek. Ben naçizhane wmaraci blog hakkında birkaç fikrimi söylemek istiyorum.

Öncelikle wmaraci.com un sade ve gözü yormayan teması blogda da korunmuş. Forumda etkin olan mavi tonları yerini beyaza bırakmış blogta. Tabii ki teknoloji yine başrolü almış blogta. Özellikle büyük firmalarla ilgili haberler ön planda. Toplamda 18 sayfa yer alan blogta yaklaşık 180 adet haber bulunmakta. Silinmediyse eğer ilk yazısı 2012 yılının Mayıs’ında paylaşılan blog ilk yazıdan sonra bir süre ilgisiz kalmış, ancak iki ay kadar sonra düzenli paylaşımlara başlanmış. İçerik olarak bir hayli yüksek mesaj ve konu sayısına sahip forumun aksine daha seçici, daha bilgilendirici konular yer alıyor.

Son süreçte günde ortalama birer haber girilen blogta okunma orani bir hayli yüksek. Habere göre değişmekle beraber 3-4 binin altına pek inmiyor. Yorum özelliğiyle site genelindeki üyeliğiniz ile yorum yapabiliyorsunuz ancak onay sürecinden geçiyor.

Wmaraci.com gibi bir platformun blogu için denilebilecek şeyler genel olarak böyle. Ben beğendim. Tavsiye ederim. Umarım biz de bir gün böyle bir blog oluruz. 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir