Bolkafein.com

blgcm-com-bolkafeincom

 

Merhaba, ben Tahsin.

21 yaşındayım, 9 Eylül Üniversitesi’nde Elektronik Haberleşme 2.sınıf öğrencisiyim. Yaklaşık 11 yıldır bilgisayar kullanıcısıyım. İlk bilgisayarım 9 10 yaşlarımda Toshiba marka 5 kiloluk bir aletti. Paint’ten resim yapmaya, Moonstar’da adam asmaca oynamaya, not defterinde klavye geliştirmeye yarayan bir bilgisayardı. Bir süre sonra patronumun ufaklığı tarafından katledildi.

Kötü de olsa bir bilgisayarım vardı. Elden gidince internet kafelerde yeni yeni oyunlar, yeni yeni siteler keşfetmeye başladım. Bir süre sonra nereden esti hatırlamıyorum ama web sitemin olması gerektiğini düşündüm. İlk olarak ücretsiz platformlarda forum siteleri açmıştım. Çok çevrem ve ilgilenecek çok zamanım olmadığından ötürü çok sayıda kullanıcıya ulaşamadım. Daha sonra yine ücretsiz bir sistemde tr.gg uzantılı basit bir site açmıştım. Web tasarıma merakım istediğim temaları bulamayışımdan ötürüydü. Bir süre sonra kendi tasarımımı yapmam gerektiğini farkettim ve bunu farkettiğim anda doğum günümde ilk hostingli sitemi açmıştım, daha doğrusu bir arkadaşım tarafından hediye edilmişti. WordPress kurup iyi hatırlıyorum iDream temasıyla bayağı yürümüştüm. Daha sonra bir portal sitesi açıp Arthemia temasını düzenleyip portal sitesinde kendimi geliştirdim. En son sitem ise şuanda kullanamadığım tahsinsungur.com kişisel blog sitem oldu. Web tasarım ve WordPress adına gerçekten bu site üzerinde geliştim diyebilirim.

Peki tahsinsungur.com ‘a n’oldu?

Bi süre sitem turhost’ta barındı ve 3 aydır blogda aşırı yavaşlama sözkonusuydu. Hosting şirketiyle görüşmeler sonucunda sıkıntının cpu aşımı olduğunu öğrendim ve düzeltmeye, sorunu çözmeye çalıştım. Başarısız olduğumu farkedince bu konuda, başka bir hostinge geçtim ve orada da aynı sorunlar başverince blogu kendi haline bırakmaya, yeni blog açmaya karar verdim. Yıllanmış bir blogu bırakıp sıfırdan başlamak ne kadar mantıklıdır bilemiyorum ama başladık artık. Her neyse..

Grafik tasarım geçmişimden bahsetmek gerekirse kalitesiz bilgisayarım sayesinde Photoshop’un büyük bir kısmını çözdüm diyebilirim. Grafik tasarıma ilk olarak sahne alacağım bir rap partisinin organizatörünün benden afiş rica etmesi üzerine başlamıştım. Aşırı amatör olmasına rağmen beğendiğini söylemişti. Daha sonrasında yoğunlaşıp sevdiğim sanatçılara grafikler tasarlamaya başladım. Konsept çalışmalara kalkıştığımda da başarılı sonuçlar elde etmiştim. Actionları ve diğer pluginleri de keşfedince Photoshop tadından yenmez oldu. Daha sonra Illustrator programında portreler çizmeye çalışmıştım. Buna ilk olarak Ali Rıza Efendi’yi çizerek başladım. Renklendirmeyi saymazsak başarılı olmuştum. Daha sonra Turist Ömer, Keloğlan gibi Türk sineması karakterlerini çizmeye başladım.

**

Kişisel konulardan bahsedecek olursak 7 8 senedir rap müzik dinleyicisiyim. Hiphop kültürünün birçok kolunda aktif olmaya çalışıyorum. “96bpm’in altında şarkı dinlemem!” derken Neşet Baba’nın “öldü” haberinden sonra Neşet Babayı, Müslüm Baba’nın vefatından sonra Müslüm Baba’nın birkaç şarkısını dinlemeye başladım. Sonrasında TNK, Gripin, Model, Murat Yılmazyıldırım, Redd gibi sanatçıları/grupları dinlemeye başladım.

Elimden geldiğince siyasi ve dinsel konulardan uzak durmaya çalışıyorum. Çünkü insanların fikirleri dışında birşeyler düşünüyorsan otomatik olarak ateist, anarşist, şu partili bu partili olarak sınıflandırılıyorum. Bu konularda ne kadar susmaya çalışsam da çok başarılı olduğum söylenemez.

Duygusal, kıskanç, sabırsız ve çabuk sinirlenen bir yapıya sahibim. Bu da insanlarla sürekli istikrarı imkansız hale getiriyor. Genel olarak konuşmayı sevmiyorum, çünkü genel olarak meraklı biri olduğumdan bir işi, bir konuyu konuşacaksak o işin neredeyse tamamını bilmeye ihtiyaç duyduğum için yukarıda da belirttiğim gibi insanlarla sürekli istikrarı bozuyor. Siyasi bir partiye bağlı değilim, mantıksız işlerin peşinde koşmayı sevmiyorum. Tek görüşüm barış.

Çok konuşmayı sevmeyen, yavaş hareket eden(gerekmedikçe hızlı hareket etmem, bazen gerekse de yapmam), kısmen alkol düşkünü, “abi bi format çaksana” lafına uyuz olan (format atmayı bilmiyorum), Ubuntu’yu seven ama Windows 8’den vazgeçemeyen biriyim.

Bunların dışında merak edilen birşey varsa, ya da iş güç aşk meşk işleri konuşmak için m.tahsinsungur@gmail.com hesabından ve diğer sosyal medya hesaplarından iletişim kurabiliriz.

Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpmem. Göz öpülür mü abi?

Sağlıcakla, selametle!

Tahsin S.

 

 

 

Blgcm.com da paylaştığımız bu başarılı bloga ulaşmak için buyrun > BolKafein

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir